دانلود فیلم

banner ads
  • مهدی
  • شنبه 07 ارديبهشت 1398
  • 2513 بازدید
  • 0 نظر

قصر شیرین ساخته ی رضا میرکریمی با بازی درخشان حامد بهداد است. این فیلم سینمایی در استان کهگیلویه و بویراحمد جلوی دوربین رفته

 

میرکریمی، در «قصر شیرین»، بار دیگر به سراغ طبقه کارگر جامعه می‌رود و گرچه انتقادات اجتماعی مختلفی را هم مطرح می‌سازد، اما این انتقادات شالوده اثرش را نمی‌سازد.

خلاصه داستان قصر شیرین

روایت مردی به نام جلال با بازی حامد بهداد است که بعد از یک تصادف غیر عمد که منجر به فوت‌شده، از محل حادثه می‌گریزد، اما همسرش، شیرین جای او را به پلیس نشان می‌دهد.

شیرین، همه زندگی‌اش را می‌فروشد و دیه جلال را پرداخت می‌کند، اما جلال، دل‌چرکین او و فرزندانش را ترک می‌کند و به شهری دیگر می‌رود و زندگی جدیدی شروع می‌کند.

بعد از سه سال، جلال بازمی‌گردد تا درحالی‌که شیرین در مرگ مغزی به سر می‌برد، ماشین او را بفروشد و امور اداری مربوط به بیمارستان را انجام دهد و دراین‌بین مجبور می‌شود، فرزندانش را که سه سال است ندیده است را نیز با خود ببرد.

تمامی بازیگران

حامد بهداد، محمد عسگری، ژیلا شاهی، اکبر آئین، آزاده نوبهار، محمد اشکان فر، یونا تدین، نیوشا علیپور

 

مطالب مرتبط :

دانلود فیلم خانم یایا

دانلود فیلم دم سرخ ها

دانلود سریال نهنگ آبی

 نقد و بررسی فیلم قصر شیرین

فیلم مقدمه‌ای طولانی دارد و حداقل یک‌سوم زمان فیلم، طول می‌کشد تا بیننده نسبت کاراکترها را باهم بشناسد، قصه کلی را دریابد و متوجه شود، این به کدام سمت قرار است برود.

«قصر شیرین»، هرچه بیشتر پیش می‌رود، بهتر می‌شود، قصه‌اش بسط می‌یابد و کاراکترها در ارتباط نزدیکی باهم قرار می‌گیرند.

در فیلم‌نامه مشکلات زیادی دارد که بارزترین آن‌ها، عدم وجود نقطه اوج در روایت است که منجر می‌شود با یک   بی افت‌ وخیز همراه شویم

اما در میان آثار اخیر میرکریمی، بهترین است و در کل، بافرم و قصه تروتمیزی که دارد می‌تواند نوید بازگشت میرکریمی به سینمایش باشد.

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها